Jak wycenić mieszkanie do remontu?

Jak wycenić mieszkanie do remontu?

Kiedy zdecydujemy się sprzedać mieszkanie, na początku musimy oszacować wartość owej nieruchomości. O ile wycena mieszkania w dobrym stanie po remoncie do drobnego liftingu nie sprawi nam wielkich trudności, to oszacowanie wartości nieruchomości do remontu jest problematyczne. Łatwiej jest wtedy zaniżyć wartość np.mieszkania, co najczęściej robią rzeczoznawcy i agenci nieruchomości współpracujący z bankami. 

Wpływ na cenę mieszkania ma wiele czynników w różnym stopniu wpływających korzystnie lub nie na jego wartość. Pod uwagę należy brać następujące aspekty:

  • Lokalizacja – zarówno miasto, dzielnica jak i ulica ma wpływ na wycenę nieruchomości. Istotny jest również rodzaj budynku, oraz konkretne położenie lokalu względem stron świata, a nawet widok z okien
  • Rok budowy – stan budynku, oraz data jego wybudowania będzie wpływać na średnią cenę metra kwadratowego, Ceny będą kształtować się różnie od budynków z wielkiej płyty, kamienicy, czy budownictwie po 2000 roku.
  • Metraż
  • Piętro
  • Stan prawny nieruchomości
  • Rozkład pomieszczeń
  • Wysokość czynszu

Kwestia stanu technicznego i standardu wykończenia to zupełnie inna “bajka”. Cena mieszkania do remontu może być nawet o kilkadziesiąt procent niższa od standardów rynku. Realna wiedza dotycząca średnich cen prac remontowych i materiałów może uratować nas przed zaniżeniem faktycznej wartości nieruchomości.

Musimy brać pod uwagę fakt, iż banki najczęściej zlecają wycenę nieruchomości swoim rzeczoznawcą bądź agentom nieruchomości. Starając się o kredyt pod zastaw konieczna będzie wycena przez powyższe organy wartości naszego mieszkania / domu. Najczęściej nieruchomość w stanie do remontu mimo wielu  atutów zostanie zaniżona na korzyść agentów nieruchomości czy banków.

Pamiętajmy, że bank to nie jedyne wyjście z sytuacji. Nasza firma specjalizuje się w pomocy finansowej pod zastaw nieruchomości. Mamy doświadczenie w wycenie mieszkań do remontu i wiemy, że mogą być dużo więcej warte niż zakłada rzeczoznawca współpracujący z bankami. 

Oferujemy również zakup nieruchomości za gotówkę. Oferujemy uczciwe stawki dla osób, które chcą sprzedać mieszkanie w stanie do remontu.

Nasza firma oferuje pomoc w zakupie mieszkań do generalnego remontu, z problemami prawnymi, zadłużonymi, po pożarach itp. Oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie:

  •  oddłużania mieszkań
  • skupowania nieruchomości za gotówkę
  • czyszczenia obciążonej księgi wieczystej

Podejmujemy decyzję w 24 godziny, od lat zajmujemy się pomocą przy sprzedaży mieszkania. Zadzwoń bądź napisz, to nic nie kosztuje a my zaoferujemy uczciwą stawkę!

Tel. 576 741 674

Email: [email protected]